Tvůrčí prostor pro mimořádně nadané, kteří chtějí
tento dar rozvíjet a uplatnit
Vítejte na oficiálních stránkách Mensa gymnázium, o.p.s., jehož zřizovatelem je MENSA ČR. Jsme jediné gymnázium v ČR, které se věnuje výhradně mimořádně nadaným studentům. V naší škole najdou optimální podmínky pro svůj rozvoj – rodinné prostředí, přátelské učitele zapálené pro svůj obor, kolektiv podobných vrstevníků, prostor pro tvořivost a uspokojování svých individuálních specifických potřeb. Cílem školy není jen rozvoj vědomostí, ale celé osobnosti studenta. Naši studenti jsou velmi úspěšní v příjímacím řízení na vysoké školy.
Školné pro primu pro školní rok 2025/2026 bylo schváleno správní radou ve výši 65 000 Kč.
Chcete-li se dozvědět více, využijte menu v levé části stránky. Na Vaše případné dotazy rádi odpovíme na e-mailové adrese info@mensagymnazium.cz.
Naše škola se představuje – televizní reportáž
Prohlédněte si aktuální TV spot, který o naší škole natočila regionální Praha TV.
Aktuality
Kritéria přijímacího řízení
Kritéria PZ 2025 - 2026 |
Vítězství našich pIšQworkářů v celostátním finále v Brně!!!
V Grandfinále hry pIšQworky naši mladší borci ze sekundy zvítězili. A naši starčí borci obsadili druhou příčku!!!
Článek o Grandfinále i s fotografiemi čtěte zde: https://pisqworky.cz/reporty/... Ve čtvrtek 12.12.2024 v Brně v Grandfinále (ZŠ) soutěže pIšQworky naši ostřílení borci – Tým Mensa 4ever!!!: Lukáš Briet, Eliáš Havel, Eduard Mikulec ∈ {sekunda} - s přehledem vybojovali 1. místo ze 34 finálových týmů. Tomu předcházelo náročné vybojování vítězných/postupových pozic v kolech školním, oblastním i krajském (pražském). Podrobné výsledky 8 herních kol Grandfinále (ZŠ) jsou zde: https://pisqworky.cz/tymy/4472
A následující den, v pátek 13.12.2024, v Brně soutěžili naši starší pIšQworkáři: Tým Mensa 4ever!!! (SŠ): Filip Hrubý, Filip Prokop, Matyáš Rexa, David Briet, Jan Ostatnický, Ema Šmerdová ∈ {kvinta, septima}. Těm se rovněž dařilo a získali celkově 2. místo!!! Konkurence byla velká, letos se do piškvorek zapojilo 623 škol a 1702 týmů. Oběma týmům moc gratulujeme!!!
Podívejte se také na reportáž a rozhovor s našimi studenty zde: https://www.ceskatelevize.cz/... (od času 3:10)
A jako třešnička na dortu je pozvání dvou studentů - Filipa Prokopa a Emy Šmerdové - na pondělí do Snídaně s Novou.
Návštěva kolegů z Izraele
Ve středu 27.11. navštívila naši školu skupina učitelů a vedoucích pracovníků z Izraelského centra pro rozvoj matematických věd a spolupracující s katedrou matematiky na Univerzitě Bar Ilan v izraelském městě Ramat Gan. Naši izraelští kolegové se také věnují vzdělávání nadaných žáků a studentů a zaměřují se zejména na rozvoj matematických talentů. Vyměnili jsme si zkušenosti s přístupy k nadaným dětem na obou školách včetně výukových metod a naši žáci ze sekundy měli možnost zúčastnit se i hodiny, kterou si pro ně naši hosté připravili. Věříme, že podobných návštěv budeme moci v budoucnu přivítat na naší škole více, neboť toto setkání bylo obohacující pro obě strany.
Rozhovor s našimi studenty v pořadu ČT Déčko Wifina
Podívejte se na rozhovor se dvěma našimi žáky v pořadu Wifina na Déčku
ze dne 27. 11 (od času 7:30): https://decko.ceskatelevize.cz/wifina
SAFES SPACES
Dne 21. 11. 2024 naši studenti oktávy v rámci výuky AJ a přípravy na maturitu navštívili mezinárodní charitativní interaktivní výstavu Safe Spaces International na podporu boje proti domácímu násilí v prostorách GRAM PRAGUE, Dudes and Barbies Gallery.
Jde o mezinárodní výstavu upozorňující na hluboce osobní příběhy žen, které přežily domácí násilí – fyzické i emocionální, psychické. Art Connect Society ACS) Art Connect Women SAFE SPACES PRAGUE je mezinárodní platforma pro umění, které si neklade za cíl pouze nastolit bolestná témata, ale vytvořit prostor pro léčení, solidaritu a naději. Každé vystavené dílo nese zásadní poselství: nejste sami. Výstava SAFE SPACES a performances jsou nejenom uměleckou prezentací, ale i aktem solidarity, který nám připomíná, že všechny ženy mají právo být v bezpečí – fyzicky, emocionálně i mentálně. Společně můžeme prolomit cyklus násilí a vzbudit naději na lepší budoucnost. Výtěžek z prodeje uměleckých děl výstavy SAFE SPACES PRAGUE jde na podporu centra pro ženy Praha ROSA. Kurátorkami výstavy jsou Valentine Svihalek, Bella Valentina Art, Kristína Kadáková, Andrea Ehret.
Studenti si dle vlastních slov z výstavy odnesli hluboké zážitky a dojmy, které následně zpracovali v recenzi v anglickém jazyce na následující hodině. Následovala diskuze o tématu a aktuální situaci řešení domácího násilí v ČR i ve světě. Připojujeme fotografie a recenzi jedné ze studentek v anglickém jazyce.
On 7th of November 2024 an opening ceremony of the “Safe Spaces project” about domestic violence took place at the GRAM event space on Záhřebská in Vinohrady. I had the opportunity to visit this exhibition with my English class one week later, and the experience truly surprised me. Before coming to this exhibition, I felt a bit sceptic, and I might say even scared going there. I was afraid of my own memories rising up in my mind and causing trouble again. But when we arrived there, it very quickly became clear to me, that it really is a safe space. A big part for me about feeling this way was the choice of the space, the exhibition took place in. A big open space full of light and beautiful greenery. A space, that really made me feel safe. The art pieces at the exhibition spoke to me in various ways. The first one that made an impact on me was the “Fallen Angel”. Even though it reminded me about how I felt in a time of my life, it didn’t make me experience those thoughts and memories again. Another pieces that really stood out to me were interactive pieces, in which I also had the chance to participate in, which made me feel a sense of closure. Another piece was a memorial of a woman that was brutally murdered by her husband. Standing there, opposite that piece, made me experience a very heavy feeling. That one really took my breath away. The “Safe spaces project” exhibition is not only about looking at impressive art. It’s about looking at testimonies and being brave.
Když robot operuje a studenti šijí: Exkurze do vojenské nemocnice
15.11. se skupinka studentů zúčastnila opravdu výjimečné exkurze, a to do Ústřední vojenské nemocnice. Po příjezdu nás přivítali usměvaví odborníci, kteří nám ukázali, že v moderní medicíně nejde jen o člověka, ale i o stroje, které mohou pomáhat.
První krok: Operace s robotem
„Dnes se na chvíli můžete stát chirurgem!“ oznámil nám jeden z lékařů, když nás dovedl k modernímu robotickému simulátoru. Rozzáření a natěšení jsme se nemohli dočkat, až na nás přijde řada. Tento robot nebyl žádný obyčejný pomocník, jednalo se o chirurgický systém da Vinci, který je velmi šetrný k pacientům díky jeho minimálnímu invazivnímu chirurgickému přístupu.
Každý z nás dostal šanci sednout si jak k simulátoru robota, tak i k tomu reálnému, respektive k jeho ovládání.
Představte si, že místo skalpelu používáte joystick a na obrazovce se vám zobrazuje detailní zranění, které je třeba opravit pomocí milimetrových nástrojů, které ovládáte pouze palcem a prostředníčkem. I když to nebyla skutečná operace, pocit zodpovědnosti a koncentrace byl velmi silný.
Druhý krok: Šití ran – staré dobré ruční dovednosti
Po „zábavě“ s robotem přišla na řadu část, kde jsme si sáhli na skutečné šití. Nejednalo se o obyčejné šití trička, ale o zašívání různých druhů ran. Ukázali nám několik typů stehů od jednoduchých až po složitější a každý z nás měl možnost si vše na umělé kůži vyzkoušet. Nejen že jsme se dozvěděli, jaké jsou rozdíly mezi různými typy stehů, a to pro hluboké rány nebo pro povrchové, ale také jsme si vyzkoušeli, jakou roli v tomto procesu hrají i nervy, preciznost, čas a dobré oči.
Věřím, že pokud si v budoucnu zvolím povolání lékařky, že také budu moci pracovat s takovouto moderní technikou. Byla to rozhodně zkušenost k nezaplacení.
Ema Šmerdová, septima
Workshop na VŠCHT
Naši studenti se zúčastnili workshopu na VŠCHT, a to v rámci přípravy na soutěž Chemquest.
Beseda s předsedkyní Poslanecké sněmovny PČR p. Pekarovou Adamovou
V pátek 15. 11. 2024 proběhla na naší škole pro účastníky semináře maturitní politologie beseda s předsedkyní Poslanecké sněmovny PČR paní Pekarovou Adamovou. Studenti se dozvěděli mnoho informací o fungování koalice, o přípravách na nadcházející volby, další informace se týkaly některých záležitostí doma i v zahraničí, např. EU, výsledků amerických voleb atd. Na besedě byl přítomen i vedoucí semináře p. Cyril Svoboda.
Poděkování za dar
Rádi bychom tímto poděkovali mamince našim dvěma žákům p. Plzákové za skvělý dar - obdrželi jsme do školy tři výukové rozložitelné pomůcky: model oka, model mozku a model srdce. Moc děkujeme, výuka bude zase o něco názornější.
Moc děkujeme, výuka bude zase o něco názornější.
7. listopadu 2024 se konala na Mensa gymnáziu soutěž Talent základek. Na soutěž přišlo 49 dětí z 5. tříd ZŠ z Prahy 5, 6, 13 a 17.
V první části se soutěžilo ve všeobecném přehledu, kde byly otázky týkající se matematiky, zeměpisu, dějepisu, literatury, filmu, přírodopisu, občanské výchovy atd. V rámci všeobecného přehledu si všichni vyzkoušeli práci s hlasovacím zařízením Active Expression. Ve druhé části testu měly děti prokázat, co všechno vědí o své městské části. Letos se opět ukázalo, že se děti na tuto část připravují čím dál lépe, takže si obstojně poradily s otázkami typu kde mají ve svém okolí nejbližší sportoviště, koupaliště nebo nemocnici či jaké noviny městská část vydává a které známé osobnosti bydlí v jejich okolí. Naší snahou kromě jiného bylo, aby se díky této soutěži začaly o dění ve své městské části více zajímat a aby věděly, kde mohou nedaleko od svého bydliště aktivně trávit volný čas.
Záštitu nad soutěží pro svoji MČ převzali místostarosta Prahy 17 Mgr. Miroslav Šoukal, starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka, starostka MČ Praha 5 Mgr. Radka Šimková, za což jim patří náš dík.
Po sečtení výsledků za obě části soutěže byly vyhlášeny výsledky a předány odměny, ale nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou – všichni účastníci soutěže dostali poukaz na testování IQ v Mense zdarma a tašku s upomínkovými a reklamními předměty od sponzorů. Pozvání na vyhlášení výsledků přijal místostarosta Prahy 17 Mgr. Miroslav Šoukal a starosta MČ Praha 6 Mgr. Jakub Stárek, kteří se také výborně zhostili předání cen.
Ceny do soutěže věnovali tito sponzoři: knihy věnovalo nakladatelství Fraus, deskové hry věnovaly firmy Albi a Dinotoys, poukazy do zábavního parku věnovala firma Toboga a na hlavní výhru – tablety – jsme získali sponzory. Další finanční částky nebo upomínkové předměty pro všechny účastníky věnovali rodiče našich studentů – p. Petrikina, p. Volemanová, p. Holtanová, p. Šmejkalová, poukazy na testování věnovala Mensa Česko. Všem moc děkujeme.
Zde jsou jména šťastlivců, kteří uspěli nejlépe:
Talent základek Prahy 5
- 1. místo - Marek Skopal, ZŠ a MŠ Barrandov, Chaplinovo nám.
- 2. místo - Mariana Nekvasilová, ZŠ a MŠ Barrandov, Chaplinovo nám.
- 3. místo - Matouš Líman, ZŠ Weberova
Talent základek Prahy 6
- 1. místo Michal Vokoun Univerzitní ZŠ a MŠ Lvíčata
- 2. místo Petr Vybíral Global Minded MŠ a ZŠ
- 3. místo Helena Ruth Collis Soukromá ZŠ Cesta k úspěchu
Talent základek Prahy 13
- 1. místo Thanh Ha Dang ZŠ Bronzová
- 2. místo Jaroslav Romanyuk FZŠ prof. O. Chlupa
- 3. místo Filip Zeman ZŠ Kuncova
Talent základek Prahy 17
- 1. místo Jaroslav Rohlíček ZŠ J. Wericha
- 2. místo Adam Najmon ZŠ J. Wericha
- 3. místo Jan Buk ZŠ J. Wericha
A zde jsou odměny, které obdrželi vítězové na prvních 3 místech v každé MČ:
- 1.místo: tablet Lenovo, desková logická hra od Dinotoys, vstupenky do Toboga, láhev na pití, poukaz na testování IQ v Mense, propagační předměty od Mensa gymnázia (ekotaška, propiska, letáček), odznáček nebo magnet od MFF UK
- 2.místo: desková hra od Albi, kniha od nakl. Fraus, vstupenky do Toboga, láhev na pití, poukaz na testování IQ v Mense, propagační předměty od Mensa gymnázia (ekotaška, propiska, letáček),
- 3.místo: kniha od nakl. Fraus, vstupenky do Toboga, hlavolam od firmy Albi, poukaz na testování IQ v Mense, propagační předměty od Mensa gymnázia (ekotaška, propiska, letáček), odznáček nebo magnet od MFF UK
Všichni ostatní účastníci dostanou sluchátka zn. Jabra, poukaz na testování IQ v Mense a propagační předměty od Mensa gymnázia (ekotaška, propiska, letáček).
Všem soutěžícím děkujeme za účast, výhercům samozřejmě srdečně gratulujeme.
MENSA GYMNÁZIUM, o.p.s. pořádá pro uchazeče o studium ve školním roce 2025/2026 DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 19. 11. 2024 a 16. 1. 2025
Zveme všechny zájemce o studium na náš první Den otevřených dveří,
který se uskuteční v uterý 19. 11. 2024.
- Od 10 do 12 hodin proběhne prezentace o škole, dále návštěvníky seznámíme s průběhem přijímacího řízení, s našimi aktivitami, s koncepcí rozvoje kompetence k učení, s prací školního poradenského centra (školní psycholožka, speciální pedagožka), s tandemovou výukou a činností některých našich kroužků.
- Od 12:20 do 13:55 budou probíhat ukázkové hodiny
- Od 14 hodin se bude konat testování IQ pro zájemce
Návštěvníci si budou moci také zkusit pracovat s hlasovacím zařízením a prohlédnout si práce studentů. Uvidí zajímavé fyzikální, chemické a biologické pokusy. Současně bude probíhat herní den, jehož součástí bude ukázka aktivit studentů – piškvorky, dáma, šachy a jiné deskové či logické hry.
Součástí Dne otevřených dveří bude i malé občerstvení.
Zájemce o IQ testování upozorňujeme, že pro bezproblémové a včasné zaslání výsledků IQ testů uchazečů o studium je nutné se na testování předem přihlásit na webové adrese www.mensa.cz, abychom připravili dostatek testovacích sešitů a archů. Cena: 300,- Kč pro děti.
Den otevřených dveří je určen hlavně pro žáky 5. tříd ZŠ, budoucí primány, kteří by rádi studovali ve škole, která dává možnost mimořádně nadaným studentům uplatnit svůj potenciál. Těšíme se na Vás!
Pro všechny uchazeče a zájemce o studium a jejich rodiče byla na webové stránky školy přidána sekce FAQ – často kladené otázky, kde jsme vybrali několik opakujících se dotazů při prezenčních dnech otevřených dveří a odpověděli na ně (https://mensagymnazium.cz/cs/skola/dny-otevrenych-dveri)
Také všem uchazečům a zájemcům o studium doporučujeme podrobně prostudovat naše webové stránky a shlédnout TV spot o škole.
Pro všechny uchazeče a zájemce naši žáci vytvořili online virtuální prohlídku školy, kterou najdete také na webových stránkách školy (https://mensagymnazium.cz/cs/skola/dny-otevrenych-dveri). Na stejné stránce najdete také videa z ukázkových hodin.
Návštěva německého velvyslanectví v Praze
30. září navštívili zájemci z kvinty, sexty a septimy budovu německého velvyslanectví sídlícího v Lobkovickém paláci na Malé Straně, kde se konal den otevřených dveří. Velvyslanectví si totiž připomínalo výročí třiceti pěti let od roku 1989, kdy se mnoho východních Němců nespokojených s tamním komunistickým režimem rozhodlo uprchnout do Západního Německa. Jednou z možností naplnění tohoto cíle bylo odcestovat do Československa a v budově německého velvyslanectví žádat o azyl. Nakonec tu našly své útočiště čtyři tisíce Němců, jež tu musely přečkávat dokonce několik týdnů. Právě 30. září z balkonu velvyslanectví za obrovského jásotu oznámil po dlouhých jednáních západoněmecký ministr zahraničí, že výjezd žadatelů o azyl do Západního Německa je možný.
Studenti měli díky této akci možnost si budovu německého velvyslanectví prohlédnout, a to včetně balkonu, ze kterého byl kdysi pronesen onen projev. Dále se naši studenti účastnili jazykové animace pro školy a programu v zahradních prostorách, kde měly zemské parlamenty některých spolkových zemí svoje stánky.
Díky této akci jsme tak měli možnost strávit zajímavé dopoledne a dovědět se cenné informace o společné česko-německé historii roku 1989.
Patrik Prokeš
Adaptační pobyt aneb Prima seznamka
V pondělí 9. září vyrazila naše třída prima na svůj adaptační pobyt Prima seznamka. I přes mírně deštivé počasí jsme se nedočkavě sešli na Smíchovském nádraží a vyrazili příměstským autobusem, z nějž jsme pak přesedli na další. Ale k místu určení nám ještě zbýval asi čtyřkilometrový pochod. V Živohošti na nás již čekalo příjemné prostředí apartmánů U Veverek, kde jsme strávili nadcházející týden.
Před večeří jsme hráli seznamovací hru, při níž jsme se dozvěděli jména svých nových spolužáků a to, co má každý rád. V dalších dnech na nás čekaly různé sportovní a zároveň logické či zábavné hry, např. na maršála a špiona, posvátnou střižbubu, hru s básničkami a další. Také jsme po celou dobu sbírali buďánkovské groše. Samozřejmě nechyběla ani neorganizovaná vlastní zábava na pokojích, zejména během poledního klidu. Večer jsme se scházeli ve společenské místnosti, kde jsme si zrekapitulovali uplynulý den a občas si zahráli nějaký kvíz. V druhé polovině týdne za námi dorazili na jeden den studenti z kvinty a sexty, z nich se pak stali naši patroni.
Předpověď počasí naznačovala silné deště a hrozící povodně. A my jsme byli přímo na břehu Slapské přehrady. Náš návrat do Prahy tedy proběhl neplánovaným způsobem, namísto pěší chůze na vlak pro nás přijel narychlo objednaný autobus, který nás dovezl až ke škole.
Prima seznamka se mi moc líbila, byla to rozhodně jedna z nejlepších škol v přírodě, kde jsem doposud byla. Díky ní jsem poznala své nové spolužáky i mimo školní lavice a z některých se stali mí noví kamarádi.
Viktoria Kraus, prima
Naše škola na Google Street View
Nyní se můžete po naší škole projít i na Google Street View: https://www.google.com/maps/...
Soutěž Talent základek 2024
Mensa gymnázium je jediná škola v republice, která vzdělává výhradně mimořádně nadané studenty. Pro přijetí na naši školu je tedy nezbytnou podmínkou dosáhnout minimální výše IQ 130 bodů, což je hranice pro označení mimořádně nadaného jedince. Testy, kterými se IQ v Čechách měří, jsou založeny především na obrazotvornosti, představivosti a logickém myšlení. Z toho vychází i soutěž, kterou vymyslela a pořádá již 16. rokem na celém území ČR Mensa České republiky za naší aktivní účasti, Logická olympiáda.
V průběhu mnoha let, po které naše škola existuje, ale zjišťujeme, že k tomu, aby žák nebo student byl úspěšný, je potřeba mnoho dalších vlastností a aspektů, nejen vysoké IQ. Proto se snažíme na naší škole v průběhu studia rozvíjet v dětech nejen logické myšlení, tvořivost a obrazotvornost, ale také schopnost učit se, vyhledávat a třídit informace, všímat si světa okolo sebe a analyzovat ho, umět propojovat informace a vyvozovat závěry, prezentovat získané poznatky a vědomosti před veřejností, zapojit se do charitativních akcí a společenského dění v místě bydliště aj. A právě proto jsme se rozhodli navázat na soutěž pro talentované a bystré žáky a studenty - Logickou olympiádu - a rozšířit ji o další soutěž Talent základek, která by zkoumala a rozvíjela právě některé z těch schopností, vědomostí a kompetencí, které žáci neuplatní v samotné Logické olympiádě.
Soutěž Talent základek proběhla pilotně ve školním roce 2011/2012, poté se vrátila v roce 2013/2014 a pokračovala do r. 2019, v letech 2020 a 2021 byla nucená covidová pauza a letos pořádáme již 10. ročník této soutěže. Soutěž je určena pro žáky 5. tříd ZŠ na Praze 5, 6, 13 a 17. Záštitu nad soutěží v loňských ročnících převzaly starostka Prahy 17 Mgr. Alena Kopejtková a Mgr. Jitka Synková, starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka, starosta Prahy 6 Mgr. Jakub Stárek a Mgr. Ondřej Kolář a starostka Prahy 5 Mgr. Renáta Zajíčková a Mgr. Radka Šimková. Věříme, že záštitu převezmou starostové i letos.
Ve školním roce 2024/2025 v této soutěži pokračujeme.
Pravidla soutěže:
- Soutěž je určena pro žáky 5. tříd ZŠ v Praze 5, 6, 13 a 17.
- Soutěž bude mít jen 1 finálové kolo pro každý obvod zvlášť.
- Finále proběhne 7. 11. 2024 od 14:30 hodin přímo v prostorách naší školy Mensa gymnázia na adrese Španielova 1111/19, Praha 17- Řepy (pavilon B2 v ZŠ Jana Wericha). Do obvodního kola postoupí vždy maximálně 20 nejlepších žáků z každého obvodu (celkem tedy 80 žáků z Prahy 5, 6, 13, a 17), kteří se zúčastní roku 2024 nominačního kola Logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky, a umístí se do 80. místa ve své MČ v kategorii A v nominačním kole.
- Ve finále se finalisté utkají ve dvou částech, které se budou lišit typem otázek. Na první blok otázek budou účastníci odpovídat pomocí hlasovacího zařízení Activ Expression a otázky jim budou promítány na interaktivní tabuli, na druhou část budou odpovídat písemně na papír. Mezi oběma částmi bude 30minutová přestávka.
- První část otázek se bude týkat všeobecného přehledu, který bude vybrán tak, aby odpovídal věku soutěžících. Tyto otázky se budou týkat sportu, filmů, pohádek a seriálů, společenského dění, literatury, zeměpisu, historie, matematiky, přírodopisu atd. Druhá část otázek se bude týkat příslušné městské části, rozlohy, počtu obyvatel, významných osobností v ní žijících dříve a nyní, důležitých sportovních, kulturních a společenských center, osobností ve vedení města, památek, lokálních periodik, kulturních akcí atp. Doporučujeme tedy, aby si soutěžící před soutěží prostudovali webové stránky příslušné MČ, kde sídlí jejich ZŠ, ze kterých jsme čerpali při vytváření soutěžních otázek. V předcházejících ročnících soutěže se ukázalo, že si valná většina dětí dokázala poradit v první části testu s otázkami, které se týkaly našeho státu či kontinentu, ale nevěděly téměř nic o tom, kde mají ve svém okolí nejbližší sportoviště, koupaliště nebo nemocnici či jaké noviny městská část vydává a které známé osobnosti žijí nebo žili v jejich okolí.
Pro vítěze připravujeme zajímavé ceny. V předcházejících ročnících to byly mobilní telefony, tablety, vstupenky do multikina, poukázky na knihy, deskové hry, ohledně letošních cen se zatím nechte překvapit.
Za organizační tým
Mgr. M. Fatrová, Mensa gymnázium, s.r.o.
Kontakt: marcela.fatrova@mensagymnazium.cz
Tel.:257328786
Mobil: 724141928
Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám
Na naší škole budou opět probíhat přípravné kurzy na společnou (státní) část přijímacích zkoušek.
Kurzy začínají ve čtvrtek 21. 11. 2024 od 14:30 hodin v prostorách školy a konají se každý čtvrtek až do 10. 4. 2025 (kromě vánočních prázdnin).
Kurzy budou probíhat prezenčně v učebně Bi+Che ve 2. patře vpravo od schodů.
Kurzy trvají 2x 45 minut s 15minutovou přestávkou, tj. končí vždy v 16:15. Prvních 45 minut je matematika a poté 45 minut český jazyk.
Na kurzy se můžete hlásit e-mail marcela.fatrova@mensagymnazium.cz
Kurzy jsou zpoplatněny částkou 3.500 Kč.
Kurzovné se platí na účet školy 1031690918/5500, do poznámky pro příjemce uveďte příjmení dítěte a poznámku "Přípravný kurz k PZ".
Filip Kohlík, Tobiáš Bednář – 2. místo v celorepublikovém kole robotické soutěže World Robot Olympiad
Přinášíme informaci o dalším úspěchu načich studentů - Filip Kohlík a Tobiáš Bednář ze sexty se umístili se svým týmem na 2. místě v celorepublikovém kole robotické soutěže World Robot Olympiad a díky tomu postoupili na mezinárodní šampionát v Itálii, kerý se bude konat v září 2024. Moc gratulujeme a budeme držet palce.
Více o soutěži https://wro-association.org/
Organizace školního roku 2024/2025
Na webových stránkach v nabídce Škola/Akce školy najdete aktuální Organizaci školního roku 2024/2025 se všemi důležitými termíny.
Organizace školního roku 2024/2025 |
Starší zprávy naleznete v archivu novinek.